Gmina Czorsztyn wyróżniona w kategorii Małopolski Lider Czystego Powietrza

Gmina Czorsztyn, położona w malowniczej okolicy Pienin, może pochwalić się zasłużonym wyróżnieniem. W kategorii Małopolski Lider Czystego Powietrza, otrzymała nagrodę za największą ilość wniosków złożonych przez mieszkańców w programie Czyste Powietrze w 2022 roku. Uroczysta gala odbyła się w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, gdzie Wójt Gminy Czorsztyn wraz z pracownikami Urzędu Gminy Czorsztyn, reprezentowali swoją społeczność.

Na konferencji „Małopolski Lider Czystego Powietrza”, omówiono najnowsze informacje dotyczące programów „Czyste Powietrze” oraz „Ciepłe Mieszkanie”, a także zmian wprowadzonych od 3 stycznia br. oraz planowanych na rok 2023. Wszystkie zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej będą finansowane ze środków WFOŚiGW w Krakowie.

Warto podkreślić, że Gmina Czorsztyn jest jedyną spośród wszystkich gmin w regionie, która otrzymała wyróżnienie w tej kategorii. Wnioski w programie Czyste Powietrze obsługuje Bartłomiej Czechowski oraz Paulina Majerczak, którzy z niezwykłą starannością dbają o właściwe przeprowadzenie procesu aplikacji. W ten sposób, mieszkańcy Gminy Czorsztyn mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego na modernizację swoich domów i poprawę jakości powietrza w swoim otoczeniu.

Share this article:
Previous Post: Rada to jest „ciało dekoracyjne” – wywiad z Anną Paluch

March 23, 2023 - In Archiwum, Uncategorized

Next Post: Remont Mostu Flisaków

March 23, 2023 - In Uncategorized, Wiadomości, Wiadomości lokalne

Related Posts

  • 23 marca, 2023
  • 1 mins read

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.