„Polacy zasługują na więcej” – wywiad z Arkadiuszem Mularczykiem

POLACY – NIEZALEŻNIE OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA – MUSZĄ MIEĆ TAKIE SAME
SZANSE NA GODNE ŻYCIE

Poseł Prawa i Sprawiedliwości – Arkadiusz Mularczyk wystąpił 20.09 br. w roli organizatora sądeckiego spotkania ze znanym, wyrazistym publicystą i felietonistą – prof. Jerzym Robertem Nowakiem. Przebiegło ono pod hasłem „W obronie Polski i polskości”. Dziś, jako rozmówca „Kuriera Pienińskiego”, poseł Mularczyk sam porusza temat wartości i priorytetów, tych wyznawanych przez niego i tych, które reprezentuje jako kandydat do Sejmu RP z ramienia PiS.

Paweł Znyk: Jest Pan liderem na liście kandydatów PiS do Sejmu w okręgu sądecko-podhalańskim. To ugrupowanie, które w swej nazwie powołuje się na dwie wartości, których często bezsilnie poszukują zwykli obywatele w codziennych zmaganiach z władzą. Czy jest jakaś właściwa strategia przeciwdziałania?

Arkadiusz Mularczyk: Wymiar sprawiedliwości to jeden z filarów państwa. Jeśli funkcjonuje on w sposób wadliwy, Polacy nie będą się czuli pewnie i bezpiecznie w swoim kraju. PiS w swoim programie i działaniach odwołuje się do elementarnych wartości takich jak uczciwość, sprawiedliwość, czy równe traktowanie obywateli. Podejmujemy szereg inicjatyw, aby budować takie zasady w administracji publicznej. Naszym celem jest, aby funkcjonowanie organów państwowych było nie tylko efektywne i sprawne, ale przede wszystkim przyjazne dla obywateli poszukujących pomocy.

PZ: Jako prawnik posiada Pan wiedzę z zakresu praw i wolności człowieka. O jakie prawa będzie Pan zabiegał w pracy parlamentarzysty? A o co będzie Pan zabiegał dla naszego regionu?

AM: Polacy – niezależnie od miejsca zamieszkania musza mieć takie same szanse na godne życie, dostęp do opieki zdrowotnej, oświaty, kultury, urzędów. Dlatego jestem zwolennikiem zrównoważonego rozwoju Polski. Nasz region z uwagi na walory turystyczne i krajobrazowe powinien uzyskać szczególne warunki rozwoju z strony Państwa. W mojej ocenie może to umożliwić uchwalenie rozwiązań, które ułatwią rozwój infrastruktury i bazy turystycznej oraz drogowej w naszym regionie.

PZ: Jaki jest program Pana partii w sprawach społecznych?

AM: Państwo powinno prowadzić politykę prorodzinną. Niezwykle ważna jest dla mnie kwestia wsparcia rodzin i osób potrzebujących pomocy. Walka z bezrobociem, ułatwianie przedsiębiorcom tworzenia nowych miejsc pracy, pomoc w zdobyciu mieszkań dla młodych małżeństw (kredyty preferencyjne), podatkowe ulgi prorodzinne, ułatwienie opieki nad dziećmi (bezpłatne przedszkola), czy wreszcie pomoc finansowa dla rodzin najuboższych i wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Celem Państwa powinno być stworzenie warunków do godnego życia Polskich rodzin i wychowywania w nich dzieci.

PZ: Dlaczego warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość?

AM: 9 października 2011 r. idąc na wybory musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy obietnice PO sprzed 4 lat „By żyło się lepiej wszystkim” zostały zrealizowane przez rząd Donalda Tuska? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest negatywna, to oznacza, że nie warto dalej iść drogą wyznaczoną przez PO i PSL. W tych wyborach możemy to zmienić. Polacy zasługują na więcej!

Share this article:
Previous Post: Straż miejska – kompetencje i prawne podstawy działania

March 23, 2023 - In Archiwum, Uncategorized

Next Post: Nauka masturbacji w przedszkolach

March 23, 2023 - In Archiwum, Uncategorized

Related Posts

  • 23 marca, 2023
  • 2 mins read

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.