Szczawnica: Ścianka wspinaczkowa w Szkole Podstawowej nr 2

W Szkołach Podstawowych coraz częściej inwestuje się w rozwój infrastruktury sportowej, aby zachęcić uczniów do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Przykładem takiej inwestycji jest zamontowanie pierwszej na terenie miasta ścianki wspinaczkowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy.

Dyrektor szkoły Anna Szczepaniak podkreśla, że inicjatywa Rady Rodziców, która zajęła się pozyskaniem środków na zakup ścianki, jest świetnym sposobem na alternatywne spędzanie wolnego czasu dla młodych osób. Sport wspinaczkowy nie tylko rozwija kondycję fizyczną, ale także kształtuje osobowość oraz poczucie odpowiedzialności. Wsparcie finansowe na doposażenie ścianki przekazało Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy w ramach projektu „Wspinanie na Start z BGK”.

Lokalne organizacje, takie jak Wspólnota Leśno-Gruntowa w Szczawnicy i samorząd, również włączyły się w akcję i przekazały znaczące kwoty na ten cel. To właśnie dzięki takim inicjatywom dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a jednocześnie zdrowego stylu życia.

Share this article:
Previous Post: Zasada SMART – jak wyznaczać cele zawodowe i nie tylko?

March 23, 2023 - In Artykuły, Biznes i finanse

Next Post: Jak zadowolić kobietę w łóżku? 5 rad na urozmaicenie seksu

March 23, 2023 - In Artykuły, Lifestyle

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.